0 امتیاز
210 بازدید
توسط (120 امتیاز)
سلام وقت بخیر .
تفاوت بین نصب کندانسور در نزدیکی کمپرسور (کندانسینگ یونیت ). و نصب کندانسور با فاصله چندمتری از کمپرسور در چیست . چه معایب و چه مزایایی دارد .ممنون

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (7.6k امتیاز)
با سلام،
کلا افت فشار در سیکل برودتی یک عامل منفی و مضر به حساب میاد. برای عبور مایع از شیر انبساط ما نیاز به یک حداقل فشار در خط مایع داریم که میزان این فشار از فشار دیسشارژ کمپرسور به واسطه افت فشار در شیر خروجی کمپرسور و اویل سپراتور و مسیر لوله کشی در کندانسور و .... کسر میشه.
برای اینکه موضوع رو شفاف کنم یک مثال خیلی ساده برای شما بزنم. بر فرض پشت شیر انبساط نیاز به فشار حداقل 200 پی.اس.آی داشته باشید، اگر طول مسیر کوتاه باشه و افت مسیر رو 10 پی.اس.آی در نظر بگیریم، پس اگه دیسشارژ 210 پی.اس.آی باشه، پشت شیر انبساط 200 پی.اس.آی حداقل رو دارید و از شیر انبساط عبور مایع به درستی انجام میشه.
حالا اگه به صورت اغراق آمیز افت مسیر رو اینبار 40 پی.اس.آی درنظر بگیریم، برای دستیابی به همون حداقل 200 پی.اس.آی باید دیسشارژ کمپرسور رو تا 240 پی.ا.آی بالا ببریم تا به همون 200 پی.اس.آی پشت شیر انبساط دست پیدا کنیم.

حالا کدوم کمپرسور ظرفیت برودتی بهتری داره ؟ کمپرسوری که در حالت اول در فشار 210 پی.اس.آی باید کار کنه ؟ یا کمپرسوری که در حالت دوم میبایست تو فشار 240 پی.اس.آی کار کنه ؟
پاسخ رو میزارم به عهده خود شما.
به بازرگانی جنرال کول خوش آمدید. اين صفحه مکانی برای پرسش سوالات فنی برودتی و دریافت پاسخ از ادمین سایت و دیگر کاربران این مجموعه است
...